Vitaj na fóre RetroWheels Club!


Nebudem Ti klamať.
Žijeme autami. Autá sú náš život.
Nie je to póza alebo frajerina. Je to genetická informácia, ktorá z áut urobila súčasť nášho bytia.
Ak Ti nezáleží na značke, na stave, ani na cene. Ak sa potešíš, keď ráno z okna vidíš svoje auto a šoférovať ho Ti prináša skutočnú radosť.
Ak auto nevnímaš iba ako alternatívny spôsob dopravy. Ak Ti vonia benzín a dokáže Ťa nadchnúť aj štvortaktná benzínová kosačka.
Ak Ti moje slová nepripadajú ako kopa nezmyslov...
Tak si na správnom mieste. Pridaj sa k nám, myslím, že si budeme rozumieť.

Jazdi opatrne.

Člen tímu

@RWC_Rady

P.S. Niektoré sekcie fóra niesu prístupné pre nezaregistrovaných čitateľov. Tlačidlo ''Registrovať'' je vpravo hore.

Leštenie zašlého zadného okna na cabriu tzv. "slídy"

Rady, zlepšováky a technologické postupy, ktoré sa dajú všeobecne uplatniť.

Moderátor: Dogg88

Uživatelský avatar
Sidetohell
Pacient
Pacient
Příspěvky: 221
Registrován: březen 15th, 2016, 8:19 pm
Bydliště: Ružomberok

Leštenie zašlého zadného okna na cabriu tzv. "slídy"

Příspěvekod Sidetohell » duben 13th, 2016, 4:17 pm

Požiadal som Rada, aby vytvoril túto sekciu. Napadlo ma, že by nebolo zlé podeliť sa o rôzne zlepšováky, s ktorými sa človek môže stretnúť, pri renovácii alebo bežnej údržbe svojho "pokladu"
Aj keď máte pocit, že je daná finta všetkým dobre známa, kľudne ju sem dajte, vždy sa môže nájsť niekto, komu sa to môže predsa len hodiť.

Niakou úplnou náhodou som prišiel na to, že slída - čiže gumené okno používané v skladacej streche na starších kabrioletoch sa dá preleštiť obyčajnou brúsnou pastou na laky. Resp leštenkou s dostatočným abrazívom. V podstate niečo podobné ako pri renovácii plastových krytov svetiel akurát tu by som bol s použitím šmirgla opatrnejší :D nemuselo by to dopadnúť najlepšie.
Tak isto ako svetlomety tak aj slída časom zvetrá resp. umývaním a skladaním strechy hore dole zájde a pohľad cez ňu alebo na ňu, nie je práve najlepší. Celý proces zaberie len pár minút a stojí cca nula nula nič. A výsledok je potešujúci.

Len spomeniem, že ja som použil pastu od 3M Fast Cut a prebehol som to normálne leštičkou na laky.

A ešte jedna rada: odporúčam okraj okna oblepiť papierovou lakirníckou páskou a zvyšok strechy zakryť niakou handrou alebo niečím čo je po ruke.
Leštenka ako aj uschnutý prach z nej, by sa Vám veru potom nechcelo z plátenej strechy odstranovať :mrgreen:

Fotky nie sú v bohvieakej kvalite, ale rozdiel je z nich patrný.

Obrázek

Obrázek

Zpět na “Rady, zlepšováky a návody”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host